Album Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Poprzedni temat :: Następny temat
3P - Plany, Pomysły oraz Propozycje
Autor Wiadomość
Maera Fey 
Administrator

Wysłany: 2011-04-20, 14:13   3P - Plany, Pomysły oraz Propozycje

Zamierzam jutro przespacerować się do księgarni Selkar i grzecznie zapytać, czy nie chcieliby udzielić Nam patronatu.
Plany na dalsze dni:
1. Napisać do portalu literackiego Esensja.
2. Napisać to kwartalnika QFant (oni uwielbiają debiutantów).
3. Postarać się o patronat takich portali jak Poltergeist oraz Paradoks. (Z tym mogą być problemy, ponieważ docelowo w Antologii mają się znaleźć również teksty nie-fantastyczne.)
4. Napisać do kilku białostockich gazet, radia Akadera oraz telewizji lokalnej.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Sora

Wysłany: 2011-04-20, 18:09   

Proponuję się na razie wstrzymać z lataniem i załatwianiem tego, dopóki nie będziemy mieli wybranych opowiadań, całego materiału. Czemu? Mam takie wrażenie, że jeśli oni obejmą patronat, to mogą mieć/chcieć wcisnąć nam kogoś, kto sam będzie nam dobierał opowiadanie do antologii, a kurcze, to nie to. Indywidualność i cel znika.
Ale nie wiem, czy pytanie teraz nie zaszkodzi.
Napiszmy do fundacji Batorego, jak już będziemy mieli wszystko przygotowane xD

[offtopując: Qfant! Mam znajome pracujące w qfancie ;D]

Maera Fey 
Administrator

Wysłany: 2011-04-20, 18:14   

Notatka o QFancie wcale nie jest off topic. Jest jak najbardziej on topic. Znajomości mogą się przydać ;");-)

Chyba masz rację. Nawet jakby nie próbowali kogoś wcisnąć, to zapewne chcieliby się wtrącić do wybierania prac (np. popieramy literaturę fantastyczną oraz kryminały, więc bierzcie tylko taki teksty). Dobra, na razie się wstrzymam. Lepiej będzie jak na razie pozostaniemy niezależni.
Jednakże przydałoby się jakoś Akcję rozreklamować. Może by tak zostawić wiadomości o niej na kilku forach literackich? Jak myślicie? Uduszą Nas za SPAM?

Hiniuial 
Mad Hatter

Wysłany: 2011-04-21, 12:05   

Przede wszystkim trzeba bardzo uważać na to co robimy - żeby nie przesadzić. Spamowanie jest w złym guście, myślę że to stanowiło by raczej wyraz desperacji i zostało odebrane jako antyreklamę. Jeśli nie planujemy nakładu ponad 100 egzemplarzy to prawdopodobnie rozejdą się one bez żadnej promocji. Natomiast gdyby doszło do szybkiego ich wyprzedania i potrzebny był dodruk, to wtedy pewnie już coś zostanie i trzeba będzie nakręcić lekko popyt. Można się ściepnąć po 2 dychy na reklamę w czasopiśmie mniej/bardziej branżowym, proponuje mniej, chyba że chcemy trafić na zmanierowanego czytelnika któremu już wszystko się znudziło. Ja z swojej strony mogę zrobić kilka krótkich filmików/animacji (raczej animacji, bo nie mam kamery) i wrzucić to na YouTube. Można by nawet w wakacje zebrać twórców i nagrać takie mini-wywiady, będzie z tego fajna zabawa a ludzie na YT się może zainteresują. Można też napisać do różnych portali - ale nie w formie spamu, a do administratorów - czy nie zamieścili by reklamującego nas baneru. Co do patronatu medialnego to też proponuje raczej portale niż instytucje: mają w tej chwili większy wpływ na przeciętnego czytelnika, a o takiego nam chodzi, a nie mają żadnego interesu w wpływaniu na kształt tekstów: im wystarczy do szczęścia dwa centymetry kwadratowe powierzchni z tyłu okładki gdzie zamieści się ich logo i adres. Można też się spróbować powłóczyć po konwentach, rozstawić swoje stoisko to może przesada, ale nie widzę przeszkody w dogadaniu się z ludźmi którzy sprzedają tam książki innych wydawnictw. Wszystko trzeba indywidualnie rozpatrywać, ale myślę że na razie jest jeszcze trochę za wcześnie by o tym myśleć.

Maera Fey 
Administrator

Wysłany: 2011-04-21, 18:57   

Spokojnie, nikogo nie spamowałam... jeszcze! Mwahahahahaha!
...
...
...
To. Był. Żart.
Myślałam raczej o tym samym, co Hiniuial grzecznie napisać do administratorów. Jest może wśród Nas członek jakiegoś forum literackiego? Ja należę tylko do Selkaru.

Selkar... A, Selkar! Byłam tam dzisiaj! Spytałam, czy mogłabym zamieścić na ich forum ogłoszenie o Akcji. Zostawiłam im tekst ogłoszenia, a MPS (Miłe Panie Sprzedawczynie) obiecały przekazać szefowi. Jutro zamierzam przespacerować się do WOAK-u (Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku). Skoro co i rusz organizują jakiś konkurs literacki, to może Nas też jakoś wspomogą?

Hiniuial podsunęła mi pewien pomysł. Poodwracałam kilka książek. Tak oto dowiedziałam się, iż patronatów udzielają: nakanapie.pl, Fantasy Book, wp.pl, Poszkole.pl, Poltergeist, Carpe nocem, QFant, sic!, Gildia.pl, GameExe.pl, Katedra, Fantastyka, Paradoks oraz Zagubiona Biblioteka.
Myślę, że można by spróbować do nich napisać. Pytanie brzmi: teraz, czy gdy już nazbieramy teksty?

Sora

Wysłany: 2011-04-21, 20:48   

Powiem krótko: pisałam do znajomej z redakcji Qfanta, ona się pytała jeszcze wyżej kogoś, i powiedziała mi, że najlepiej jak już wybierzemy opowiadania, i do naczelnego walić. xD

edit: zgłaszam się do jezdżenia po Polsce! ja! ja! Weźcie mnie! Mam doświadczenie, bo na co dzień mieszkam w Warszawie, dom mam w Świnoujściu, i często jeżdżę do Mielca jeszcze w ogóle. Także, mogę jechać wszędzie, zawsze, i w ogóle, o ile finanse starczą. a jak nie starczą... Możecie dofinansować, czy dopomóc, nie wiem, noclegiem, jedzeniem, czy co tam. xD

Hiniuial 
Mad Hatter

Wysłany: 2011-04-21, 20:56   

Jak nazbieramy. Żeby nie mieć przedwczesnego... patronatu. Nie powinno się wciągać ludzi w akcję która dopiero co wychodzi z pieluch. Dziecko nam się urodzi, to mu wyprawkę zorganizujemy.

Maera Fey 
Administrator

Wysłany: 2011-04-22, 12:59   

Och, ja nie mówię, iż już teraz koniecznie musimy znaleźć sponsora oraz patronat. Co nie zmienia faktu, że teraz musimy jak najlepiej rozreklamować Akcję. Mim więcej osób o niej usłyszy, tym więcej przyjdzie opowiadań. Im więcej tekstów, tym wyższy poziom. Im wyższy poziom, tym większa szansa na sukces Antologii.
Naprawdę powinniśmy spróbować zagadać do administratorów for literackich. Macie propozycje jakich?

Hiniuial 
Mad Hatter

Wysłany: 2011-04-22, 14:09   

Im większy wysokość tym dłużej się spada i boleśniej ląduje. Zadam wreszcie to pytanie A CO JEŚLI NAM NIE WYJDZIE?

Maera Fey 
Administrator

Wysłany: 2011-04-22, 14:15   

<Entuzjastyczny pisk podnieconej idiotki.>
Selkar się zgodził! Selkar się zgodził! Pozwolili mi umieścić reklamę naszej Akcji na swoim forum. Jupi! Oczywiście, od razu poleciałam i umieściłam.

A teraz do: Hiniuial
Jak Nam nie wyjdzie, wtedy będziemy się martwić - moje motto życiowe.

Hiniuial 
Mad Hatter

Wysłany: 2011-04-22, 14:19   

A w sumie, masz rację. No to idziemy na całość! :) Chociaż jeszcze pozwolę sobie być naszym głosem rozsądku jeśli ktoś się za bardzo rozentuzjazmuje.

Kryształowa 
Tańcząca z Satyrami

Wysłany: 2011-04-22, 16:04   

Ja tam się na tych sprawach nie znam, ale uważam, że rozreklamować trzeba, żeby więcej osób się o tym dowiedziało, prawda?

Maera Fey 
Administrator

Wysłany: 2011-04-23, 14:20   

Mam prośbę, jeśli ktoś pisze do administratora jakiegoś forum z pytaniem, czy można zareklamować tam Naszą akcję, bądź też promuje ją w inny sposób, proszę niech tu o tym pisze. Chodzi o to, aby nasze działania się nie zdublowały.

Jak już pisałam, ja wzięłam na siebie Selkar. Po świętach rozejrzę się, gdzie tu by jeszcze napisać.

JJ 

Wysłany: 2011-05-13, 18:00   

Ze swojej strony mogę rozgłosić akcje w klubie fantastyki do, którego należę. Myślę, że prawdopodobnie ktoś będzie chciał pisać, bo z kupowaniem u nich problemu nie będzie.

Odpowiedz do tematu